Douglas Bedford Memorial Open Results
Sunday 13th August 2017
U11 Girls - 75 Metres
1 5 Milly Goodison F11 WAKEFIELD DIST. H. 11.32 1 Ht 1
2 51 Esme Pounder F11 CITY OF YORK 11.39 2 Ht 1
3 150 Chloe Barrowclough F11 BARNSLEY AC 11.55 3 Ht 1
4 78 Sophie Errington F11 SKYRAC AC 11.74 4 Ht 1
5 158 Courtney Newsome F11 WAKEFIELD DIST. H. 11.84 1 Ht 2
6 71 Eve Drury F11 LEEDS CITY AC 12.00 5 Ht 1
7 8 Grace Bottomley F11 WAKEFIELD DIST. H. 12.05 2 Ht 2
8 128 Emily Richardson F11 BARNSLEY AC 12.07 1 Ht 3
9 195 Millie Powell F11 WAKEFIELD DIST. H. 12.42 3 Ht 2
10 201 Connie Boyd F11 DONCASTER AC 12.43 6 Ht 1
11 47 Madison Toddington F11 PONTEFRACT AC 12.60 4 Ht 2
12 123 Isobel Sutton F11 PONTEFRACT AC 12.79 5 Ht 2
13 28 Jessica Watson F11 WAKEFIELD DIST. H. 12.97 2 Ht 3
14 146 Eleanor Randle F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.01 3 Ht 3
15 19 Julia Rutkowska F11 PONTEFRACT AC 13.03 1 Ht 4
16 61 Frankie Heaton F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.03 2 Ht 4
17 109 Imogen Potter F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.14 4 Ht 3
18 11 Chloe Hilton F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.33 3 Ht 4
19 125 Olivia Thomas-Wise F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.34 5 Ht 3
20 41 Eve Robinson F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.43 4 Ht 4
21 133 Molly Waite F11 CITY OF YORK 13.44 5 Ht 4
22 203 Molly Hayes F11 PENISTONE FR 14.36 6 Ht 3
23 60 Amelia Thorpe F11 WAKEFIELD DIST. H. 14.45 6 Ht 2
24 27 Paige Drake F11 WAKEFIELD DIST. H. 14.90 6 Ht 4
U11 Girls - 600 Metres
1 128 Emily Richardson F11 BARNSLEY AC 2:01.47 1 Ht 2
2 158 Courtney Newsome F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:02.17 2 Ht 2
3 168 Gabriella Brown F11 HALLAMSHIRE H. 2:04.37 1 Ht 1
4 71 Eve Drury F11 LEEDS CITY AC 2:05.18 2 Ht 1
5 156 Eve Bradley F11 GRIMSBY H 2:05.46 3 Ht 1
6 195 Millie Powell F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:06.39 4 Ht 1
7 5 Milly Goodison F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:06.78 5 Ht 1
8 51 Esme Pounder F11 CITY OF YORK 2:07.99 6 Ht 1
9 28 Jessica Watson F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:11.87 7 Ht 1
10 150 Chloe Barrowclough F11 BARNSLEY AC 2:13.02 3 Ht 2
11 19 Julia Rutkowska F11 PONTEFRACT AC 2:15.94 4 Ht 2
12 11 Chloe Hilton F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:18.03 5 Ht 2
13 8 Grace Bottomley F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:19.69 6 Ht 2
14 125 Olivia Thomas-Wise F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:21.60 7 Ht 2
15 146 Eleanor Randle F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:23.05 8 Ht 2
16 41 Eve Robinson F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:23.93 9 Ht 2
17 27 Paige Drake F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:34.18 10 Ht 2
U11 Girls - Long Jump
1 201 Connie Boyd F11 DONCASTER AC 3.66
2 71 Eve Drury F11 LEEDS CITY AC 3.65
3 128 Emily Richardson F11 BARNSLEY AC 3.59
4 51 Esme Pounder F11 CITY OF YORK 3.58
5 5 Milly Goodison F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.47
6 150 Chloe Barrowclough F11 BARNSLEY AC 3.33
7 78 Sophie Errington F11 SKYRAC AC 3.28
8 8 Grace Bottomley F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.26
9 123 Isobel Sutton F11 PONTEFRACT AC 2.94
10 19 Julia Rutkowska F11 PONTEFRACT AC 2.94
11 146 Eleanor Randle F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.79
12 104 Tilly Simms F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.68
13 27 Paige Drake F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.57
14 203 Molly Hayes F11 PENISTONE FR 2.46
15 28 Jessica Watson F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.33
16 60 Amelia Thorpe F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.23
U11 Girls - Shot 2.72Kg
1 201 Connie Boyd F11 DONCASTER AC 6.54
2 47 Madison Toddington F11 PONTEFRACT AC 4.33
3 104 Tilly Simms F11 WAKEFIELD DIST. H. 4.06
4 133 Molly Waite F11 CITY OF YORK 3.81
5 195 Millie Powell F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.61
6 60 Amelia Thorpe F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.08
U13 Girls - 100 Metres
1 22 Ava Jones F13 DONCASTER AC 13.51 1 Ht 1 Gr 1
2 80 Darcey Garbutt F13 DARLINGTON 13.98 2 Ht 1 Gr 3
3 36 Isabel White F13 LONGWOOD HARRIERS 14.00 3 Ht 1 Gr 3
4 198 Ellie Raynor F13 WAKEFIELD DIST. H. 14.36 4 Ht 1 Gr 4
5 207 Emma Mitchell F13 HALIFAX HARRIERS 14.60 5 Ht 1
6 26 Larissa Pickering F13 BARNSLEY AC 14.66 6 Ht 1
7 30 Bethany Stringer F13 WAKEFIELD DIST. H. 14.81 1 Ht 2
8 20 Katie Potts F13 AMBER VALLEY AC 14.82 7 Ht 1
9 67 Maddy Horton F13 WAKEFIELD DIST. H. 15.14 2 Ht 2
10 6 Chloe Kaye F13 WAKEFIELD DIST. H. 15.29 3 Ht 2
11 73 Grace Gannon F13 LEEDS CITY AC 15.54 4 Ht 2
12 48 Mia Thornton F13 LEEDS CITY AC 15.66 5 Ht 2
13 112 Isabel McElhatton F13 WAKEFIELD DIST. H. 15.86 6 Ht 2
14 197 Ella Antal-Smith F13 WAKEFIELD DIST. H. 15.99 7 Ht 2
U13 Girls - 200 Metres
1 22 Ava Jones F13 DONCASTER AC 27.14 1 Ht 1 Gr 1
2 36 Isabel White F13 LONGWOOD HARRIERS 28.00 2 Ht 1 Gr 1
3 80 Darcey Garbutt F13 DARLINGTON 29.04 3 Ht 1 Gr 3
4 26 Larissa Pickering F13 BARNSLEY AC 30.07 4 Ht 1 Gr 4
5 198 Ellie Raynor F13 WAKEFIELD DIST. H. 30.22 5 Ht 1 Gr 4
6 182 Olivia Paddon F13 BARNSLEY AC 30.24 6 Ht 1 Gr 4
7 21 Brodie Ashton F13 WAKEFIELD DIST. H. 30.70 1 Ht 2
8 30 Bethany Stringer F13 WAKEFIELD DIST. H. 30.83 7 Ht 1
9 77 Amelia Kiwomya F13 SKYRAC AC 30.99 2 Ht 2
10 6 Chloe Kaye F13 WAKEFIELD DIST. H. 31.75 3 Ht 2
11 183 Freya Paddon F13 BARNSLEY AC 31.97 4 Ht 2
12 179 Mia Wagstaff F13 WAKEFIELD DIST. H. 33.02 5 Ht 2
13 73 Grace Gannon F13 LEEDS CITY AC 33.05 6 Ht 2
14 48 Mia Thornton F13 LEEDS CITY AC 33.82 7 Ht 2
15 12 Ellie Owens F13 WAKEFIELD DIST. H. 35.80 8 Ht 2
U13 Girls - 800 Metres
1 207 Emma Mitchell F13 HALIFAX HARRIERS 2:35.55 Gr 4
2 21 Brodie Ashton F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:35.82 Gr 4
3 149 Summer Ludlam F13 HALLAMSHIRE H. 2:36.58 Gr 4
4 77 Amelia Kiwomya F13 SKYRAC AC 2:38.53 Gr 4
5 193 Erin Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:43.02
6 101 Scarlet Gledden F13 HALLAMSHIRE H. 2:47.59
7 68 Megan Weaver F13 HALLAMSHIRE H. 2:48.43
8 67 Maddy Horton F13 WAKEFIELD DIST. H. 3:07.52
9 12 Ellie Owens F13 WAKEFIELD DIST. H. 3:10.01
10 197 Ella Antal-Smith F13 WAKEFIELD DIST. H. 3:15.08
U13 Girls - High Jump
1 129 Erin Lobley F13 HALLAMSHIRE H. 1.50 Gr 1
2 136 Caitlin Howes F13 PONTEFRACT AC 1.25 Gr 4
U13 Girls - Long Jump
1 129 Erin Lobley F13 HALLAMSHIRE H. 4.84 Gr 1
2 192 Amy Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 4.30 Gr 3
3 20 Katie Potts F13 AMBER VALLEY AC 4.10 Gr 4
4 26 Larissa Pickering F13 BARNSLEY AC 4.10 Gr 4
5 183 Freya Paddon F13 BARNSLEY AC 3.98 Gr 4
6 36 Isabel White F13 LONGWOOD HARRIERS 3.93
7 182 Olivia Paddon F13 BARNSLEY AC 3.85
8 30 Bethany Stringer F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.84
9 198 Ellie Raynor F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.82
10 193 Erin Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.80
11 80 Darcey Garbutt F13 DARLINGTON 3.71
12 6 Chloe Kaye F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.67
13 68 Megan Weaver F13 HALLAMSHIRE H. 3.65
14 48 Mia Thornton F13 LEEDS CITY AC 3.61
15 112 Isabel McElhatton F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.49
16 73 Grace Gannon F13 LEEDS CITY AC 3.47
17 67 Maddy Horton F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.40
18 136 Caitlin Howes F13 PONTEFRACT AC 3.39
19 12 Ellie Owens F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.28
U13 Girls - Pole Vault
1 192 Amy Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 2.70
2 193 Erin Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 2.30
U13 Girls - Shot 2.72Kg
1 129 Erin Lobley F13 HALLAMSHIRE H. 12.12 Gr 1
2 192 Amy Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 7.15 Gr 4
3 183 Freya Paddon F13 BARNSLEY AC 6.88 Gr 4
4 112 Isabel McElhatton F13 WAKEFIELD DIST. H. 6.78 Gr 4
5 136 Caitlin Howes F13 PONTEFRACT AC 6.36
6 182 Olivia Paddon F13 BARNSLEY AC 5.60
U15 Girls - 100 Metres
1 205 Olivia Roe F15 WAKEFIELD DIST. H. 13.27 Gr 4
2 43 Bethany Allott F15 BARNSLEY AC 13.52
3 33 Soroya Crodden F15 LONGWOOD HARRIERS 13.77
4 188 Jessica Newsome F15 BARNSLEY AC 13.82
5 153 Hollie Briston F15 GOOLE YOUTH AC 14.42
6 191 Alex Linder F15 PONTEFRACT AC 14.72
U15 Girls - 200 Metres
1 43 Bethany Allott F15 BARNSLEY AC 27.09 Gr 3
2 205 Olivia Roe F15 WAKEFIELD DIST. H. 27.48 Gr 4
3 188 Jessica Newsome F15 BARNSLEY AC 28.40
4 159 Emily Plimmer F15 WAKEFIELD DIST. H. 29.27
5 153 Hollie Briston F15 GOOLE YOUTH AC 29.62
6 33 Soroya Crodden F15 LONGWOOD HARRIERS 30.04
7 173 Lavinia Gavaghan F15 WAKEFIELD DIST. H. 30.31
8 199 Lauren Rayner F15 WAKEFIELD DIST. H. 30.34
U15 Girls - 800 Metres
1 159 Emily Plimmer F15 WAKEFIELD DIST. H. 2:23.44 Gr 3
2 173 Lavinia Gavaghan F15 WAKEFIELD DIST. H. 2:37.61
3 132 Neve Hardcastle F15 LONGWOOD HARRIERS 2:40.19
4 169 Emily Wright F15 WAKEFIELD DIST. H. 2:40.34
5 199 Lauren Rayner F15 WAKEFIELD DIST. H. 2:41.30
6 155 Beth Bradley F15 GRIMSBY H 3:01.01
U15 Girls - High Jump
1 98 Lily Gibbons F15 GRIMSBY H 1.50 Gr 3
2 143 Erica Davison F15 SHEFFIELD & DEARNE AC 1.35
3 169 Emily Wright F15 WAKEFIELD DIST. H. 1.20
4 132 Neve Hardcastle F15 LONGWOOD HARRIERS 1.20
5 33 Soroya Crodden F15 LONGWOOD HARRIERS 1.05
U15 Girls - Long Jump
1 188 Jessica Newsome F15 BARNSLEY AC 4.65 Gr 4
2 143 Erica Davison F15 SHEFFIELD & DEARNE AC 4.61 Gr 4
3 132 Neve Hardcastle F15 LONGWOOD HARRIERS 4.35
4 204 Olivia Ainley F15 BARNSLEY AC 4.31
5 199 Lauren Rayner F15 WAKEFIELD DIST. H. 3.98
U15 Girls - Pole Vault
1 176 Gabrielle Dyson F17 WAKEFIELD DIST. H. 2.50 Gr 4
U15 Girls - Shot 3Kg
1 134 Rebecca Bell F15 CITY OF YORK 9.51 Gr 2
2 205 Olivia Roe F15 WAKEFIELD DIST. H. 7.80
U17 Women - 100 Metres
1 38 Molly Waring F17 SPENBOROUGH AC 13.51
2 148 Jennifer Hopkinson F17 KINGSTON-UPON-HULL 13.55
3 187 Kari Baker F17 LONGWOOD HARRIERS 14.13
U17 Women - 200 Metres
1 148 Jennifer Hopkinson F17 KINGSTON-UPON-HULL 28.77
2 187 Kari Baker F17 LONGWOOD HARRIERS 30.06
3 140 Jasmine Sharp F17 DARLINGTON 30.94
U17 Women - 300 Metres
1 38 Molly Waring F17 SPENBOROUGH AC 45.67
U17 Women - 800 Metres
1 38 Molly Waring F17 SPENBOROUGH AC 2:36.02
U17 Women - High Jump
1 1 Megan Lockwood F17 MANX HARRIERS 1.50 Gr 4
U17 Women - Long Jump
1 111 Ceris McElhatton F17 WAKEFIELD DIST. H. 4.14
2 194 Tamara Mashangwa F17 WAKEFIELD DIST. H. 4.12
3 52 Faye Page F17 WAKEFIELD DIST. H. 3.93
U17 Women - Discus 1Kg
1 1 Megan Lockwood F17 MANX HARRIERS 28.90 Gr 3
2 204 Olivia Ainley F15 BARNSLEY AC 24.97 Gr 3
U17 Women - Javelin 500g
1 113 Jessie Brown F17 AMBER VALLEY AC 34.53 Gr 3
2 140 Jasmine Sharp F17 DARLINGTON 30.53 Gr 4
3 1 Megan Lockwood F17 MANX HARRIERS 25.64
4 204 Olivia Ainley F15 BARNSLEY AC 21.60
5 111 Ceris McElhatton F17 WAKEFIELD DIST. H. 19.45
U17 Women - Shot 3Kg
1 140 Jasmine Sharp F17 DARLINGTON 9.40 Gr 4
2 52 Faye Page F17 WAKEFIELD DIST. H. 8.15
3 148 Jennifer Hopkinson F17 KINGSTON-UPON-HULL 7.04
4 177 Rebecca Graham F17 WAKEFIELD DIST. H. 5.70
Junior/Senior Women - 100 Metres
1 144 Hannah Bird F BARNSLEY AC 12.37 Gr 2
2 50 Amanda Shaw F WAKEFIELD DIST. H. 12.43 Gr 3
3 167 Daphnee Disasi F LEEDS CITY AC 13.75
4 130 Vicki Lee F55 NORTHERN VETS 15.85
5 131 Debra Casson F50 LONGWOOD HARRIERS 16.68
Junior/Senior Women - 200 Metres
1 50 Amanda Shaw F WAKEFIELD DIST. H. 25.28 1 Ht 1 Gr 2
2 144 Hannah Bird F BARNSLEY AC 25.52 2 Ht 1 Gr 3
3 157 Beth Taylor F ROTHERHAM HARRIERS 27.05 3 Ht 1
4 167 Daphnee Disasi F LEEDS CITY AC 28.25 4 Ht 1
5 178 Hayley Newbound F20 WAKEFIELD DIST. H. 31.67 1 Ht 2
6 131 Debra Casson F50 LONGWOOD HARRIERS 35.46 2 Ht 2
Junior/Senior Women - 400 Metres
1 141 Rebecca Wilkinson F CITY OF YORK 63.18
2 167 Daphnee Disasi F LEEDS CITY AC 63.29
Junior/Senior Women - 800 Metres
1 178 Hayley Newbound F20 WAKEFIELD DIST. H. 2:36.39
Junior/Senior Women - High Jump
1 171 Elizabeth Henshall F20 LIVERPOOL HARRIERS 1.30
Junior/Senior Women - Long Jump
1 84 Katherine James F BINGLEY HARRIERS 4.69
Junior/Senior Women - Pole Vault
1 138 Daisy Barnes F20 NOTTS AC 3.40 Gr 3
2 171 Elizabeth Henshall F20 LIVERPOOL HARRIERS 2.80
Junior/Senior Women - Discus 1Kg
1 108 Hannah Yates F WAKEFIELD DIST. H. 29.98
Junior/Senior Women - Hammer 4Kg
1 93 Jenna Wheatman F SCARBOROUGH AC 50.67 Gr 2
2 90 Charlotte Stuchbury F17 LIVERPOOL HARRIERS 40.99
3 23 Sarah Drake F WAKEFIELD DIST. H. 39.86
4 108 Hannah Yates F WAKEFIELD DIST. H. 27.22
Junior/Senior Women - Javelin 600g
1 157 Beth Taylor F ROTHERHAM HARRIERS 32.57
2 108 Hannah Yates F WAKEFIELD DIST. H. 20.69
Junior/Senior Women - Shot 4Kg
1 108 Hannah Yates F WAKEFIELD DIST. H. 8.70
U11 Boys - 75 Metres
1 96 Ayomicle Solary M11 LEEDS CITY AC 11.14 1 Ht 1
2 79 George Connelly M11 UNATTACHED 11.68 1 Ht 3
3 76 Noah Kiwomya M11 SKYRAC AC 11.76 2 Ht 1
4 9 Alexander Clarke M11 CLEETHORPES & DISTRICT 11.92 3 Ht 1
5 189 Tyler Wingfield M11 SHEFFIELD & DEARNE AC 12.00 1 Ht 2
6 15 Kian Slatter M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.06 4 Ht 1
7 97 Harry Bromley M11 SELBY STRIDERS 12.26 5 Ht 1
8 37 Joseph White M11 LONGWOOD HARRIERS 12.27 2 Ht 2
9 89 Fletcher Wild M11 UNATTACHED 12.38 2 Ht 3
10 46 Charles Fryer M11 PONTEFRACT AC 12.49 3 Ht 2
11 44 Toby Del-Grande M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.51 6 Ht 1
12 184 Freddie Yeo M11 SCUNTHORPE HARRIERS 12.82 3 Ht 3
13 42 Ryan Byrne M11 PONTEFRACT AC 13.07 4 Ht 3
14 85 Mason Pajor M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.14 4 Ht 2
15 40 Oliver Bostwick M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.19 5 Ht 3
16 165 Bupe Mwaba M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.36 5 Ht 2
17 57 Danny Kerins M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.56 6 Ht 2
18 13 Alfie Owens M11 WAKEFIELD DIST. H. 15.04 6 Ht 3
U11 Boys - 600 Metres
1 76 Noah Kiwomya M11 SKYRAC AC 1:55.75
2 95 Elliot Reed M11 UNATTACHED 2:01.90
3 97 Harry Bromley M11 SELBY STRIDERS 2:03.80
4 46 Charles Fryer M11 PONTEFRACT AC 2:08.54
5 9 Alexander Clarke M11 CLEETHORPES & DISTRICT 2:10.79
6 89 Fletcher Wild M11 UNATTACHED 2:12.74
7 44 Toby Del-Grande M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:13.54
8 116 Jack Wright M11 CLEETHORPES & DISTRICT 2:19.61
9 42 Ryan Byrne M11 PONTEFRACT AC 2:26.13
10 165 Bupe Mwaba M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:34.53
11 107 William Greenop-Gadsby M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:34.63
12 13 Alfie Owens M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:35.65
U11 Boys - Long Jump
1 96 Ayomicle Solary M11 LEEDS CITY AC 3.65
2 189 Tyler Wingfield M11 SHEFFIELD & DEARNE AC 3.52
3 97 Harry Bromley M11 SELBY STRIDERS 3.45
4 15 Kian Slatter M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.44
5 184 Freddie Yeo M11 SCUNTHORPE HARRIERS 3.43
6 116 Jack Wright M11 CLEETHORPES & DISTRICT 3.21
7 9 Alexander Clarke M11 CLEETHORPES & DISTRICT 3.17
8 89 Fletcher Wild M11 UNATTACHED 3.15
9 46 Charles Fryer M11 PONTEFRACT AC 3.11
10 37 Joseph White M11 LONGWOOD HARRIERS 3.11
11 85 Mason Pajor M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.09
12 57 Danny Kerins M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.03
13 40 Oliver Bostwick M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.02
14 165 Bupe Mwaba M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.89
15 13 Alfie Owens M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.13
U11 Boys - Shot 2.72Kg
1 57 Danny Kerins M11 WAKEFIELD DIST. H. 5.37
2 15 Kian Slatter M11 WAKEFIELD DIST. H. 5.15
3 40 Oliver Bostwick M11 WAKEFIELD DIST. H. 4.33
4 85 Mason Pajor M11 WAKEFIELD DIST. H. 4.07
5 116 Jack Wright M11 CLEETHORPES & DISTRICT 3.55
U13 Boys - 100 Metres
1 118 Samuel Arthur M13 HARROGATE AC 14.07 1 Ht 1
2 29 Harrison Marsh M13 PONTEFRACT AC 14.15 2 Ht 1
3 3 Ben Smith M13 WAKEFIELD DIST. H. 14.47 3 Ht 1
4 174 Mohammed Ali M13 WAKEFIELD DIST. H. 15.12 1 Ht 2
5 102 Owen Pilmer M13 WAKEFIELD DIST. H. 15.34 2 Ht 2
6 55 Jack Goodwin M13 BARNSLEY AC 15.76 3 Ht 2
7 115 Alex Hodkinson M13 GOOLE YOUTH AC 15.80 4 Ht 2
8 39 Alexander Bostwick M13 WAKEFIELD DIST. H. 16.06 4 Ht 1
U13 Boys - 200 Metres
1 118 Samuel Arthur M13 HARROGATE AC 29.47
2 3 Ben Smith M13 WAKEFIELD DIST. H. 29.75
3 102 Owen Pilmer M13 WAKEFIELD DIST. H. 31.96
U13 Boys - 800 Metres
1 70 Logan Askham M13 PONTEFRACT AC 2:40.35
2 34 Calum McFarlane M13 HOLMFIRTH HARRIERS 2:49.98
3 115 Alex Hodkinson M13 GOOLE YOUTH AC 2:51.64
U13 Boys - High Jump
1 70 Logan Askham M13 PONTEFRACT AC 1.30 Gr 4
2 175 Artur Skolas M13 UNATTACHED 1.20
U13 Boys - Long Jump
1 115 Alex Hodkinson M13 GOOLE YOUTH AC 3.96
2 3 Ben Smith M13 WAKEFIELD DIST. H. 3.91
3 55 Jack Goodwin M13 BARNSLEY AC 3.60
4 174 Mohammed Ali M13 WAKEFIELD DIST. H. 3.50
5 39 Alexander Bostwick M13 WAKEFIELD DIST. H. 3.43
6 102 Owen Pilmer M13 WAKEFIELD DIST. H. 3.36
U13 Boys - Shot 3.25Kg
1 39 Alexander Bostwick M13 WAKEFIELD DIST. H. 7.10 Gr 4
2 70 Logan Askham M13 PONTEFRACT AC 6.65
3 55 Jack Goodwin M13 BARNSLEY AC 3.72
U15 Boys - 100 Metres
1 16 Thomas Wood M15 WAKEFIELD DIST. H. 11.67 1 Ht 1 Gr 1
2 120 Maciek Filicha M15 LEEDS CITY AC 11.77 2 Ht 1 Gr 2
3 163 Terrell Williams M15 WAKEFIELD DIST. H. 11.94 3 Ht 1 Gr 3
4 185 Archie Yeo M15 SCUNTHORPE HARRIERS 11.95 4 Ht 1 Gr 3
5 180 Emmanuel Lawal M15 HALLAMSHIRE H. 12.46 5 Ht 1 Gr 4
6 151 Max Bingham M15 SHEFFIELD & DEARNE AC 12.60 1 Ht 2
7 24 George Lowrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 12.82 2 Ht 2
8 58 Harvey Thorpe M15 WAKEFIELD DIST. H. 12.82 3 Ht 2
9 114 Cameron Walpole M15 CITY OF YORK 13.19 4 Ht 2
10 66 Alfie Edwards M15 WAKEFIELD DIST. H. 13.32 5 Ht 2
U15 Boys - 200 Metres
1 16 Thomas Wood M15 WAKEFIELD DIST. H. 24.02 Gr 2
2 120 Maciek Filicha M15 LEEDS CITY AC 24.14 Gr 2
3 163 Terrell Williams M15 WAKEFIELD DIST. H. 24.29 Gr 2
4 185 Archie Yeo M15 SCUNTHORPE HARRIERS 24.44 Gr 3
5 58 Harvey Thorpe M15 WAKEFIELD DIST. H. 25.97
6 180 Emmanuel Lawal M15 HALLAMSHIRE H. 26.05
7 114 Cameron Walpole M15 CITY OF YORK 26.57
U15 Boys - 800 Metres
1 64 Bailey Mann M15 WAKEFIELD DIST. H. 2:22.06
2 106 Callum Gaunt M15 WAKEFIELD DIST. H. 2:28.50
U15 Boys - High Jump
1 64 Bailey Mann M15 WAKEFIELD DIST. H. 1.45
U15 Boys - Long Jump
1 185 Archie Yeo M15 SCUNTHORPE HARRIERS 6.21 Gr 1
2 16 Thomas Wood M15 WAKEFIELD DIST. H. 5.69 Gr 2
3 119 Alfie Bugg M15 CITY OF YORK 5.38 Gr 3
4 105 James Simms M15 WAKEFIELD DIST. H. 5.27 Gr 4
5 66 Alfie Edwards M15 WAKEFIELD DIST. H. 5.14 Gr 4
6 24 George Lowrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 5.06 Gr 4
U15 Boys - Shot 4Kg
1 117 Yorck Newrick M15 PONTEFRACT AC 11.92 Gr 2
2 58 Harvey Thorpe M15 WAKEFIELD DIST. H. 9.01
3 24 George Lowrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 8.52
U17 Men - 100 Metres
1 56 Daniel Goodwin M17 BARNSLEY AC 11.91
U17 Men - 200 Metres
1 56 Daniel Goodwin M17 BARNSLEY AC 24.53
U17 Men - 400 Metres
1 206 Miles Sizer M17 WAKEFIELD DIST. H. 53.11 Gr 4
2 142 Callum Wilkinson M17 KINGSTON-UPON-HULL 55.69
U17 Men - 800 Metres
1 88 Matthew Hill M17 WAKEFIELD DIST. H. 2:03.93 Gr 4
2 196 Daniel Kesete M17 WAKEFIELD DIST. H. 2:20.07
3 172 Liam Grosse M17 WAKEFIELD DIST. H. 2:20.97
U17 Men - 1500 Metres
1 88 Matthew Hill M17 WAKEFIELD DIST. H. 4:32.21
2 186 Reece Allen M17 HALLAMSHIRE H. 4:36.10
3 172 Liam Grosse M17 WAKEFIELD DIST. H. 5:10.18
U17 Men - High Jump
1 137 Cameron Howes M17 PONTEFRACT AC 1.70 Gr 4
2 45 Jordan Guthrie M17 WAKEFIELD DIST. H. 1.55
3 172 Liam Grosse M17 WAKEFIELD DIST. H. 1.50
U17 Men - Pole Vault
1 202 Jacob Clark M17 NOTTS AC 3.60 Gr 3
U17 Men - Discus 1.5Kg
1 69 Ben Copley M15 KINGSTON-UPON-HULL 40.35
U17 Men - Javelin 700g
1 69 Ben Copley M15 KINGSTON-UPON-HULL 52.60
Junior/Senior Men - 100 Metres
1 154 Adam Murray M WAKEFIELD DIST. H. 11.67
2 110 Benjamin Mitchell M WAKEFIELD DIST. H. 11.86
3 53 Ross Page M20 WAKEFIELD DIST. H. 12.02
4 54 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 12.18
5 181 Jean Kayij M LEEDS CITY AC 12.21
6 162 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 12.26
7 145 Phillip Painter M CITY OF YORK 12.39
8 82 Peter Hickey M60 NORTHERN VETS 12.89
9 135 Amar Saddique M LEEDS CITY AC 13.13
10 65 Jaden Mills M WAKEFIELD DIST. H. 13.46
11 208 Kayden Roe M DONCASTER AC 15.94
Junior/Senior Men - 200 Metres
1 154 Adam Murray M WAKEFIELD DIST. H. 23.41 1 Ht 1
2 110 Benjamin Mitchell M WAKEFIELD DIST. H. 23.88 2 Ht 1
3 53 Ross Page M20 WAKEFIELD DIST. H. 24.21 1 Ht 2
4 181 Jean Kayij M LEEDS CITY AC 25.11 3 Ht 1
5 54 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 25.46 2 Ht 2
6 62 Patrick Thackray M WAKEFIELD DIST. H. 26.00 4 Ht 1
7 82 Peter Hickey M60 NORTHERN VETS 26.08 3 Ht 2
8 135 Amar Saddique M LEEDS CITY AC 27.10 4 Ht 2
9 65 Jaden Mills M WAKEFIELD DIST. H. 27.22 5 Ht 2
10 208 Kayden Roe M DONCASTER AC 34.37 6 Ht 2
Junior/Senior Men - 400 Metres
1 74 Andrew Cartwright M40 WAKEFIELD DIST. H. 58.10
2 31 Chris Corcoran M60 LEEDS CITY AC 71.11
3 92 Rod Scholes M70 BARNSLEY AC 72.25
Junior/Senior Men - 400m Hurdles
1 62 Patrick Thackray M WAKEFIELD DIST. H. 72.85
Junior/Senior Men - 800 Metres
1 63 Mark Bostock M20 WAKEFIELD DIST. H. 1:59.40
2 74 Andrew Cartwright M40 WAKEFIELD DIST. H. 2:06.18
3 65 Jaden Mills M WAKEFIELD DIST. H. 2:29.62
4 31 Chris Corcoran M60 LEEDS CITY AC 2:38.30
5 92 Rod Scholes M70 BARNSLEY AC 2:46.09
Junior/Senior Men - 1500 Metres
1 63 Mark Bostock M20 WAKEFIELD DIST. H. 4:28.42
2 74 Andrew Cartwright M40 WAKEFIELD DIST. H. 4:34.96
3 31 Chris Corcoran M60 LEEDS CITY AC 5:48.07
Junior/Senior Men - High Jump
1 75 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 1.70
2 166 Darren Otter M40 DONCASTER AC 1.65
3 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 1.60
Junior/Senior Men - Long Jump
1 100 Daniel Gardiner M SHEFFIELD & DEARNE AC 7.58 Gr 1
2 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 5.86
3 162 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 4.98
4 54 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 4.39
Junior/Senior Men - Pole Vault
1 170 George Heppinstall M SHEFFIELD & DEARNE AC 4.50 Gr 2
2 62 Patrick Thackray M WAKEFIELD DIST. H. 3.00
3 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 2.50
Junior/Senior Men - Discus 2Kg
1 152 Joseph Hobson M20 SHEFFIELD & DEARNE AC 37.09
2 147 Christopher Bainbridge M GRANTHAM & DISTRICT 36.25
3 170 George Heppinstall M SHEFFIELD & DEARNE AC 31.87
4 75 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 27.73
5 139 Philip Garner M55 GRANTHAM & DISTRICT 27.44
6 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 24.39
Junior/Senior Men - Hammer 7.26Kg
1 147 Christopher Bainbridge M GRANTHAM & DISTRICT 46.27 Gr 3
2 139 Philip Garner M55 GRANTHAM & DISTRICT 34.59
3 75 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 26.75
4 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 25.55
Junior/Senior Men - Javelin 800g
1 152 Joseph Hobson M20 SHEFFIELD & DEARNE AC 41.68
2 170 George Heppinstall M SHEFFIELD & DEARNE AC 40.53
3 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 25.54
4 162 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 25.06
Junior/Senior Men - Shot 7.26Kg
1 87 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 8.96
2 162 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 7.96