Douglas Bedford Memorial Open Meeting Results
Sunday 11 Sep 2016
U11 Girls - 80 Metres
1 62 Larissa Pickering F11 BARNSLEY AC 11.99 1 Ht 1
2 191 Tilly Cairns F11 KINGSTON-UPON-HULL 12.06 2 Ht 1
3 134 Maddy Horton F11 WAKEFIELD DIST. H. 12.34 3 Ht 1
4 48 Grace Gaunt F11 WAKEFIELD DIST. H. 12.58 1 Ht 2
5 8 Charlotte Rawstrom F11 OTLEY AC 12.64 2 Ht 2
6 64 Emily Richardson F11 BARNSLEY AC 12.67 3 Ht 2
7 65 Mia Thornton F11 LEEDS CITY AC 12.80 1 Ht 5
8 10 Milly Goodison F11 WAKEFIELD DIST. H. 12.84 4 Ht 1
9 160 Ava Gregory F11 SCUNTHORPE HARRIERS 12.84 5 Ht 1
10 58 Grace Bottomley F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.06 2 Ht 5
11 39 Ella Antel-Smith F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.10 1 Ht 3
12 42 Grace Gannon F11 LEEDS CITY AC 13.11 1 Ht 4
13 101 Alice Dolman F11 PONTEFRACT AC 13.12 4 Ht 2
14 16 Grace Harte-Armitage F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.13 5 Ht 2
15 23 Molly Smith F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.14 6 Ht 2
16 261 Kitty Harper F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.29 2 Ht 4
17 109 Trinity Gallagher F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.50 6 Ht 1
18 158 Lucy Hardcastle F11 LONGWOOD HARRIERS 13.59 7 Ht 2
19 231 Katya Berner F11 PONTEFRACT AC 13.60 2 Ht 3
20 132 Beatrice Drewell F11 WAKEFIELD DIST. H. 13.73 3 Ht 3
21 37 Megan Hughes F11 LONGWOOD HARRIERS 13.80 4 Ht 3
22 41 Ashleigh Hayes F11 PONTEFRACT AC 14.10 7 Ht 1
23 90 Eve Robinson F11 WAKEFIELD DIST. H. 14.22 3 Ht 4
24 32 Grace Kitching F11 WAKEFIELD DIST. H. 14.31 4 Ht 4
25 139 Keira Rhodes F11 WOMBWELL AC 14.40 5 Ht 3
26 111 Millie Powell F11 WAKEFIELD DIST. H. 14.72 3 Ht 5
27 63 Julia Rutkowska F11 PONTEFRACT AC 15.03 5 Ht 4
28 60 Alice Roe F11 WAKEFIELD DIST. H. 15.16 6 Ht 3
29 36 Georgia Shaw F11 WAKEFIELD DIST. H. 15.48 7 Ht 3
30 31 Millie Jasiok F11 WAKEFIELD DIST. H. 15.60 6 Ht 4
31 14 Tilly Simms F11 WAKEFIELD DIST. H. 15.62 7 Ht 4
32 82 Amelia Wilson F11 WAKEFIELD DIST. H. 15.74 4 Ht 5
33 262 Paige Drake F11 WAKEFIELD DIST. H. 15.84 5 Ht 5
34 250 Isla Sampson F11 WAKEFIELD DIST. H. 16.38 6 Ht 5
U11 Girls - 600 Metres
1 73 Millie Hardy F11 WOMBWELL AC 2:02.32 1 Ht 2
2 37 Megan Hughes F11 LONGWOOD HARRIERS 2:04.45 2 Ht 2
3 64 Emily Richardson F11 BARNSLEY AC 2:06.50 1 Ht 1
4 158 Lucy Hardcastle F11 LONGWOOD HARRIERS 2:07.15 2 Ht 1
5 8 Charlotte Rawstrom F11 OTLEY AC 2:13.06 3 Ht 1
6 39 Ella Antel-Smith F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:13.51 3 Ht 2
7 134 Maddy Horton F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:14.96 4 Ht 2
8 101 Alice Dolman F11 PONTEFRACT AC 2:19.08 5 Ht 2
9 65 Mia Thornton F11 LEEDS CITY AC 2:19.72 4 Ht 1
10 111 Millie Powell F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:21.64 6 Ht 2
11 34 Josann Kirk F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:21.72 5 Ht 1
12 231 Katya Berner F11 PONTEFRACT AC 2:21.92 7 Ht 2
13 102 Erim Thorpe F11 PONTEFRACT AC 2:23.72 6 Ht 1
14 48 Grace Gaunt F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:25.02 7 Ht 1
15 42 Grace Gannon F11 LEEDS CITY AC 2:27.56 8 Ht 2
16 90 Eve Robinson F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:29.17 9 Ht 2
17 132 Beatrice Drewell F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:29.27 8 Ht 1
18 16 Grace Harte-Armitage F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:35.44 9 Ht 1
19 217 Alice Game F11 WAKEFIELD DIST. H. 2:38.08 10 Ht 2
20 63 Julia Rutkowska F11 PONTEFRACT AC 2:45.00 10 Ht 1
21 250 Isla Sampson F11 WAKEFIELD DIST. H. 3:13.42 11 Ht 1
U11 Girls - Long Jump
1 62 Larissa Pickering F11 BARNSLEY AC 4.04
2 73 Millie Hardy F11 WOMBWELL AC 3.86
3 160 Ava Gregory F11 SCUNTHORPE HARRIERS 3.61
4 134 Maddy Horton F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.40
5 64 Emily Richardson F11 BARNSLEY AC 3.39
6 191 Tilly Cairns F11 KINGSTON-UPON-HULL 3.38
7 10 Milly Goodison F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.25
8 65 Mia Thornton F11 LEEDS CITY AC 3.22
9 34 Josann Kirk F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.03
10 8 Charlotte Rawstrom F11 OTLEY AC 2.98
11 101 Alice Dolman F11 PONTEFRACT AC 2.97
12 41 Ashleigh Hayes F11 PONTEFRACT AC 2.89
13 23 Molly Smith F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.78
14 102 Erim Thorpe F11 PONTEFRACT AC 2.69
15 32 Grace Kitching F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.60
16 63 Julia Rutkowska F11 PONTEFRACT AC 2.59
17 249 Freya Welsby F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.48
18 109 Trinity Gallagher F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.46
19 262 Paige Drake F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.44
20 217 Alice Game F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.42
21 90 Eve Robinson F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.37
22 82 Amelia Wilson F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.35
23 60 Alice Roe F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.28
24 28 Daisy Haigh F11 WAKEFIELD DIST. H. 2.22
25 139 Keira Rhodes F11 WOMBWELL AC 2.17
U11 Girls - Shot 2.72Kg
1 73 Millie Hardy F11 WOMBWELL AC 4.77
2 10 Milly Goodison F11 WAKEFIELD DIST. H. 4.76
3 102 Erim Thorpe F11 PONTEFRACT AC 4.47
4 160 Ava Gregory F11 SCUNTHORPE HARRIERS 4.37
5 42 Grace Gannon F11 LEEDS CITY AC 4.19
6 28 Daisy Haigh F11 WAKEFIELD DIST. H. 4.04
7 62 Larissa Pickering F11 BARNSLEY AC 3.84
8 14 Tilly Simms F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.73
9 36 Georgia Shaw F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.42
10 249 Freya Welsby F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.41
11 82 Amelia Wilson F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.04
12 60 Alice Roe F11 WAKEFIELD DIST. H. 3.02
U13 Girls - 100 Metres
1 221 Natalie Groves F13 SPENBOROUGH AC 13.35 1 Ht 1 Gr 1
2 59 Olivia Roe F13 WAKEFIELD DIST. H. 13.40 2 Ht 1 Gr 1
3 127 Soraya Crodden F13 LONGWOOD HARRIERS 14.39 3 Ht 1 Gr 4
4 149 Emily Gissing F13 GRIMSBY H 14.41 4 Ht 1 Gr 4
5 75 Amy Whyte F13 LEEDS CITY AC 14.62 5 Ht 1
6 107 Brodie Ashton F13 WAKEFIELD DIST. H. 14.68 6 Ht 1
7 257 Maizy Carter F13 WAKEFIELD DIST. H. 14.68 1 Ht 2
8 99 Isabel White F13 LONGWOOD HARRIERS 14.82 2 Ht 2
9 7 Bethany Stringer F13 WAKEFIELD DIST. H. 14.90 3 Ht 2
10 239 Molly Watson F13 LEEDS CITY AC 14.97 4 Ht 2
11 76 Katie Whyte F13 LEEDS CITY AC 15.34 5 Ht 2
12 112 Chloe Kaye F13 WAKEFIELD DIST. H. 16.08 6 Ht 2
13 27 Megan Cockroft F13 WAKEFIELD DIST. H. 16.14 7 Ht 1
U13 Girls - 200 Metres
1 221 Natalie Groves F13 SPENBOROUGH AC 27.42 1 Ht 1 Gr 1
2 59 Olivia Roe F13 WAKEFIELD DIST. H. 28.63 2 Ht 1 Gr 2
3 99 Isabel White F13 LONGWOOD HARRIERS 29.45 1 Ht 3 Gr 3
4 149 Emily Gissing F13 GRIMSBY H 29.96 3 Ht 1 Gr 4
5 127 Soraya Crodden F13 LONGWOOD HARRIERS 29.97 1 Ht 2 Gr 4
6 38 Suzanne Brooke F13 WAKEFIELD DIST. H. 30.23 4 Ht 1 Gr 4
7 159 Neve Hardcastle F13 LONGWOOD HARRIERS 30.35 5 Ht 1 Gr 4
8 76 Katie Whyte F13 LEEDS CITY AC 30.43 2 Ht 3 Gr 4
9 75 Amy Whyte F13 LEEDS CITY AC 30.68 6 Ht 1 Gr 4
10 107 Brodie Ashton F13 WAKEFIELD DIST. H. 30.84 2 Ht 2
11 124 Lavinia Gavaghan F13 WAKEFIELD DIST. H. 30.87 3 Ht 2
12 239 Molly Watson F13 LEEDS CITY AC 31.38 4 Ht 2
13 206 Sophie Burrell F13 WAKEFIELD DIST. H. 31.50 3 Ht 3
14 112 Chloe Kaye F13 WAKEFIELD DIST. H. 31.87 4 Ht 3
15 77 Emily Baxter F13 SKYRAC AC 31.99 5 Ht 3
16 189 Lily Gilbert F13 WAKEFIELD DIST. H. 35.72 5 Ht 2
U13 Girls - 800 Metres
1 159 Neve Hardcastle F13 LONGWOOD HARRIERS 2:34.23 1 Ht 1 Gr 4
2 38 Suzanne Brooke F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:34.51 1 Ht 2 Gr 4
3 5 Emma Moore F13 HALIFAX HARRIERS 2:35.92 2 Ht 1
4 107 Brodie Ashton F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:35.97 3 Ht 1
5 124 Lavinia Gavaghan F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:40.18 2 Ht 2
6 85 Harriet Metcalfe F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:41.66 3 Ht 2
7 26 Marcey Bellwood F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:45.51 4 Ht 1
8 116 Tally Diamond F13 VALLEY STRIDERS 2:48.97 5 Ht 1
9 206 Sophie Burrell F13 WAKEFIELD DIST. H. 2:52.40 6 Ht 1
10 152 Holly Walker F13 SELBY STRIDERS 2:55.26 7 Ht 1
U13 Girls - High Jump
1 9 Ellie Fedzin F13 LONGWOOD HARRIERS 1.26 Gr 4
2 84 Amy Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 1.20
3= 77 Emily Baxter F13 SKYRAC AC 1.15
3= 83 Erin Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 1.15
5 55 Mia Wagstaff F13 WAKEFIELD DIST. H. 1.10
6 189 Lily Gilbert F13 WAKEFIELD DIST. H. 1.10
7 88 Isabel McElhatton F13 WAKEFIELD DIST. H. 1.05
8 26 Marcey Bellwood F13 WAKEFIELD DIST. H. 1.05
U13 Girls - Long Jump
1 149 Emily Gissing F13 GRIMSBY H 4.14 Gr 4
2 159 Neve Hardcastle F13 LONGWOOD HARRIERS 4.00 Gr 4
3 83 Erin Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.82
4 84 Amy Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.76
5 77 Emily Baxter F13 SKYRAC AC 3.75
6 7 Bethany Stringer F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.72
7 9 Ellie Fedzin F13 LONGWOOD HARRIERS 3.62
8 112 Chloe Kaye F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.61
9 206 Sophie Burrell F13 WAKEFIELD DIST. H. 3.47
10 216 Emily Game F13 WAKEFIELD DIST. H. 2.81
U13 Girls - Shot 2.72Kg
1 59 Olivia Roe F13 WAKEFIELD DIST. H. 8.30 Gr 2
2 84 Amy Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 6.47 Gr 4
3 88 Isabel McElhatton F13 WAKEFIELD DIST. H. 6.20
4 83 Erin Hunt F13 WAKEFIELD DIST. H. 5.31
5 189 Lily Gilbert F13 WAKEFIELD DIST. H. 4.20
6 27 Megan Cockroft F13 WAKEFIELD DIST. H. 4.06
U15 Girls - 100 Metres
1 3 Amelia Bunton F15 WAKEFIELD DIST. H. 12.86 1 Ht 1 Gr 2
2 196 Ese Ogieva F15 LEEDS CITY AC 13.08 2 Ht 1 Gr 3
3 71 Minnie Dunbar F15 DONCASTER AC 13.92 1 Ht 2
4 184 Jessica Newsome F15 BARNSLEY AC 13.94 2 Ht 2
5 44 Sinead Hudson F15 WAKEFIELD DIST. H. 14.25 3 Ht 2
6 72 Emily McLachlan F15 LONGWOOD HARRIERS 14.31 3 Ht 1
7 171 Eve Wrigley-Jones F15 LONGWOOD HARRIERS 14.37 4 Ht 1
8 21 Olivia Ainley F15 BARNSLEY AC 14.54 4 Ht 2
9 140 Shannon Rhodes F15 WOMBWELL AC 14.74 5 Ht 1
10 24 Lydia Throssell F15 HOLMFIRTH HARRIERS 14.84 5 Ht 2
U15 Girls - 200 Metres
1 3 Amelia Bunton F15 WAKEFIELD DIST. H. 26.62 1 Ht 2 Gr 3
2 196 Ese Ogieva F15 LEEDS CITY AC 26.85 1 Ht 1 Gr 3
3 184 Jessica Newsome F15 BARNSLEY AC 28.26 2 Ht 1
4 117 Chloe Burbidge F15 BINGLEY HARRIERS 28.58 2 Ht 2
5 171 Eve Wrigley-Jones F15 LONGWOOD HARRIERS 28.62 3 Ht 1
6 71 Minnie Dunbar F15 DONCASTER AC 28.93 3 Ht 2
7 72 Emily McLachlan F15 LONGWOOD HARRIERS 29.08 4 Ht 1
8 143 Isabella Binks F15 UNATTACHED 29.25 5 Ht 1
9 243 Madeleine Rockliffe-Ki F15 EDEN RUNNERS 29.26 4 Ht 2
10 44 Sinead Hudson F15 WAKEFIELD DIST. H. 29.58 5 Ht 2
11 50 Abbey Brooke F15 WAKEFIELD DIST. H. 29.89 6 Ht 1
12 24 Lydia Throssell F15 HOLMFIRTH HARRIERS 30.09 6 Ht 2
13 168 Alex Linder F15 PONTEFRACT AC 30.46 7 Ht 2
14 169 Ella McFarlane F15 HOLMFIRTH HARRIERS 30.69 7 Ht 1
U15 Girls - 800 Metres
1 50 Abbey Brooke F15 WAKEFIELD DIST. H. 2:26.56 Gr 4
2 67 Megan Wyke-Ulliott F15 LEEDS CITY AC 2:31.91
3 79 Alexandra Nicholson F15 WOMBWELL AC 2:40.97
4 220 Megan Taylor F15 LEEDS CITY AC 2:45.68
5 168 Alex Linder F15 PONTEFRACT AC 2:54.97
U15 Girls - High Jump
1 180 Nadia Dawson F15 LEEDS CITY AC 1.48 Gr 3
2 190 Mollie Gilbert F15 WAKEFIELD DIST. H. 1.45 Gr 4
3 147 Helena Da Costa F15 HARROGATE AC 1.40 Gr 4
4 143 Isabella Binks F15 UNATTACHED 1.30
5 252 Tamara Mashangwa F15 WAKEFIELD DIST. H. 1.25
6 243 Madeleine Rockliffe-Ki F15 EDEN RUNNERS 1.25
7 21 Olivia Ainley F15 BARNSLEY AC 1.25
8 104 Grace Lea F15 WAKEFIELD DIST. H. 1.15
U15 Girls - Long Jump
1 224 Amy Rolfe F15 CITY OF YORK 5.10 Gr 1
2 161 Alicia Gregory F15 SCUNTHORPE HARRIERS 4.89 Gr 3
3 180 Nadia Dawson F15 LEEDS CITY AC 4.83 Gr 3
4 184 Jessica Newsome F15 BARNSLEY AC 4.46 Gr 4
5 117 Chloe Burbidge F15 BINGLEY HARRIERS 4.43
6 255 Keira Wareing F15 WAKEFIELD DIST. H. 4.31
7 147 Helena Da Costa F15 HARROGATE AC 4.31
8 21 Olivia Ainley F15 BARNSLEY AC 4.29
9 140 Shannon Rhodes F15 WOMBWELL AC 4.12
10 136 Faye Page F15 WAKEFIELD DIST. H. 3.91
11 243 Madeleine Rockliffe-Ki F15 EDEN RUNNERS 3.89
12 252 Tamara Mashangwa F15 WAKEFIELD DIST. H. 3.09
U15 Girls - Shot 3Kg
1 156 Zoe Price F15 LIVERPOOL HARRIERS 11.77 Gr 1
2 161 Alicia Gregory F15 SCUNTHORPE HARRIERS 7.93
3 136 Faye Page F15 WAKEFIELD DIST. H. 7.54
4 117 Chloe Burbidge F15 BINGLEY HARRIERS 7.23
5 71 Minnie Dunbar F15 DONCASTER AC 7.15
U17 Women - 100 Metres
1 213 Leonie Ashmeade F17 WAKEFIELD DIST. H. 12.41 Gr 2
2 218 Charlotte Sampson F17 WAKEFIELD DIST. H. 13.11
U17 Women - 200 Metres
1 213 Leonie Ashmeade F17 WAKEFIELD DIST. H. 25.74 1 Ht 1 Gr 3
2 208 Rachel Crorken F17 WAKEFIELD DIST. H. 26.28 1 Ht 2 Gr 3
3 207 Holly Burrell F17 WAKEFIELD DIST. H. 27.59 2 Ht 1
4 51 Hollie Smith F17 LEEDS CITY AC 27.98 3 Ht 1
5 264 India Elliott F17 WAKEFIELD DIST. H. 28.13 4 Ht 1
6 165 Rebecca Wardle F17 CHESTERFIELD & DIST AC 29.88 5 Ht 1
U17 Women - 300 Metres
1 208 Rachel Crorken F17 WAKEFIELD DIST. H. 41.25 Gr 1
2 164 Ella Maxwell F17 MIDDLESBOROUGH AC 41.99 Gr 2
3 241 Sophie Mills F17 DONCASTER AC 42.69 Gr 3
4 161 Alicia Gregory F15 SCUNTHORPE HARRIERS 44.25 Gr 3
5 207 Holly Burrell F17 WAKEFIELD DIST. H. 44.60
U17 Women - 800 Metres
1 264 India Elliott F17 WAKEFIELD DIST. H. 2:31.29
2 167 Molly Waring F17 SPENBOROUGH AC 2:37.30
3 247 Poppy Thorpe F17 WAKEFIELD DIST. H. 2:39.75
U17 Women - 1500 Metres
1 50 Abbey Brooke F15 WAKEFIELD DIST. H. 5:01.81 Gr 3
2 212 Holly Kitching F17 WAKEFIELD DIST. H. 5:44.56
3 247 Poppy Thorpe F17 WAKEFIELD DIST. H. 5:55.50
U17 Women - 3000 Metres
1 212 Holly Kitching F17 WAKEFIELD DIST. H. 12:28.34
U17 Women - High Jump
1 56 Gabrielle Dyson F17 WAKEFIELD DIST. H. 1.45
2 51 Hollie Smith F17 LEEDS CITY AC 1.40
U17 Women - Long Jump
1 192 Grace Plater F17 LEEDS CITY AC 5.50 Gr 1
2 207 Holly Burrell F17 WAKEFIELD DIST. H. 4.83 Gr 4
U17 Women - Discus 1Kg
1 119 Charlotte Bell F17 SPENBOROUGH AC 25.71 Gr 4
2 145 Kara Wilson F17 DONCASTER AC 21.72
3 45 Alexandra Tate F17 SKYRAC AC 20.56
U17 Women - Hammer 3Kg
1 156 Zoe Price F15 LIVERPOOL HARRIERS 43.55 Gr 1
2 145 Kara Wilson F17 DONCASTER AC 38.65 Gr 4
3 45 Alexandra Tate F17 SKYRAC AC 37.69 Gr 4
4 119 Charlotte Bell F17 SPENBOROUGH AC 34.95 Gr 4
U17 Women - Javelin 500g
1 165 Rebecca Wardle F17 CHESTERFIELD & DIST AC 33.30 Gr 3
2 179 Ellie Sewell F17 CITY OF YORK 29.39 Gr 4
3 51 Hollie Smith F17 LEEDS CITY AC 25.62
4 247 Poppy Thorpe F17 WAKEFIELD DIST. H. 19.92
U17 Women - Shot 3Kg
1 45 Alexandra Tate F17 SKYRAC AC 8.61
2 208 Rachel Crorken F17 WAKEFIELD DIST. H. 7.93
U20 Women - 100 Metres
1 237 Chelsea Walker F20 CITY OF YORK 12.19 Gr 1
2 122 Charlotte Stamp F20 CITY OF YORK 13.17
U20 Women - 200 Metres
1 237 Chelsea Walker F20 CITY OF YORK 25.13 Gr 2
2 122 Charlotte Stamp F20 CITY OF YORK 27.05
U20 Women - 400 Metres
1 122 Charlotte Stamp F20 CITY OF YORK 61.44
2 264 India Elliott F17 WAKEFIELD DIST. H. 66.63
U20 Women - 800 Metres
1 70 Hayley Newbound F20 WAKEFIELD DIST. H. 2:33.33
U20 Women - 1500 Metres
1 70 Hayley Newbound F20 WAKEFIELD DIST. H. 5:34.82
U20 Women - Long Jump
1 70 Hayley Newbound F20 WAKEFIELD DIST. H. 3.98
U20 Women - Discus 1Kg
1 198 Jessica Hirst F20 HALIFAX HARRIERS 34.11 Gr 3
2 155 Caitlin Price F20 LIVERPOOL HARRIERS 27.12
3 187 Beth Thomas F20 SPENBOROUGH AC 26.88
4 263 Alyce McCurdie F20 WAKEFIELD DIST. H. 26.38
5 144 Kelsey Wilson F20 DONCASTER AC 20.59
U20 Women - Hammer 4Kg
1 155 Caitlin Price F20 LIVERPOOL HARRIERS 41.36 Gr 3
2 187 Beth Thomas F20 SPENBOROUGH AC 36.51
3 263 Alyce McCurdie F20 WAKEFIELD DIST. H. 27.11
U20 Women - Javelin 600g
1 144 Kelsey Wilson F20 DONCASTER AC 23.91
2 263 Alyce McCurdie F20 WAKEFIELD DIST. H. 20.25
U20 Women - Shot 4Kg
1 263 Alyce McCurdie F20 WAKEFIELD DIST. H. 9.51
2 187 Beth Thomas F20 SPENBOROUGH AC 9.36
Senior Women - 200 Metres
1 188 Caroline Marler F65 OTLEY AC 32.80
Senior Women - 400 Metres
1 188 Caroline Marler F65 OTLEY AC 73.89
Senior Women - 800 Metres
1 230 Rebecca Wilkinson F CITY OF YORK 2:21.47
Senior Women - 1500 Metres
1 270 Sarah Morley F35 SKYRAC AC 5:40.49
Senior Women - 3000 Metres
1 113 Faye Beckett F WAKEFIELD DIST. H. 10:37.62
Senior Women - Long Jump
1 108 Katherine James F BINGLEY HARRIERS 4.83
Senior Women - Discus 1Kg
1 114 Jennifer Ibbitson F55 WAKEFIELD DIST. H. 25.85
2 186 Fiona Thomas F35 SPENBOROUGH AC 23.01
3 19 Susanne Pickersgill F55 LONGWOOD HARRIERS 11.48
4 20 Sheila Bolland F70 SPENBOROUGH AC 11.01
Senior Women - Hammer 3Kg
1 96 Linda Ridsdale F65 WAKEFIELD DIST. H. 25.51
2 19 Susanne Pickersgill F55 LONGWOOD HARRIERS 17.58
3 20 Sheila Bolland F70 SPENBOROUGH AC 16.94
Senior Women - Hammer 4Kg
1 201 Harriet Ahlgren F NOTTS AC 39.81 Gr 3
2 114 Jennifer Ibbitson F55 WAKEFIELD DIST. H. 28.63
3 186 Fiona Thomas F35 SPENBOROUGH AC 21.46
Senior Women - Javelin 600g
1 223 Lucy Holmes F WAKEFIELD DIST. H. 24.95
2 19 Susanne Pickersgill F55 LONGWOOD HARRIERS 13.14
3 20 Sheila Bolland F70 SPENBOROUGH AC 8.73
Senior Women - Shot 4Kg
1 223 Lucy Holmes F WAKEFIELD DIST. H. 10.94 Gr 3
2 186 Fiona Thomas F35 SPENBOROUGH AC 10.60 Gr 3
3 19 Susanne Pickersgill F55 LONGWOOD HARRIERS 5.22
4 20 Sheila Bolland F70 SPENBOROUGH AC 4.29
U11 Boys - 80 Metres
1 222 Oliver Pickles M11 BARNSLEY AC 11.39 1 Ht 1
2 246 Reuben St.Ange M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.12 1 Ht 4
3 43 Brandon Weeks M11 BARNSLEY AC 12.13 1 Ht 2
4 35 William Reid M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.28 2 Ht 4
5 106 Ben Smith M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.49 2 Ht 2
6 172 Joseph Lunn M11 PONTEFRACT AC 12.56 3 Ht 4
7 29 Toby Del-Grande M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.60 4 Ht 4
8 259 Jacob Render M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.86 1 Ht 3
9 120 James Bell M11 SPENBOROUGH AC 12.91 2 Ht 3
10 254 Michael Silverwood M11 WAKEFIELD DIST. H. 12.98 3 Ht 2
11 211 Ewan Bailey M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.12 2 Ht 1
12 133 Harrison Veitch M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.23 5 Ht 4
13 126 Jack Goodwin M11 BARNSLEY AC 13.34 4 Ht 2
14 128 Daniel Smith M11 CLEETHORPES & DISTRICT 13.35 3 Ht 1
15 194 Ellis Walker M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.39 4 Ht 1
16 33 Cole McAndrew M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.69 5 Ht 2
17 193 Jonah Beck M11 WAKEFIELD DIST. H. 13.97 3 Ht 3
18 151 William Howard M11 SELBY STRIDERS 14.08 6 Ht 2
19 203 Oliver Bostwick M11 WAKEFIELD DIST. H. 14.69 4 Ht 3
20 78 James Baxter M11 SKYRAC AC 14.69 5 Ht 3
21 214 Mason Pajor M11 WAKEFIELD DIST. H. 14.95 5 Ht 1
22 210 William Thomas-Kovacs M11 WAKEFIELD DIST. H. 15.10 6 Ht 1
23 12 Marlon Walsh M11 WAKEFIELD DIST. H. 18.90 6 Ht 4
U11 Boys - 600 Metres
1 43 Brandon Weeks M11 BARNSLEY AC 1:57.15 1 Ht 1
2 183 Seymour Elliott M11 CITY OF YORK 1:58.39 1 Ht 2
3 228 Archie Norton M11 UNATTACHED 1:58.88 2 Ht 1
4 181 Ben Nutter M11 BARNSLEY AC 2:00.25 2 Ht 2
5 11 Benjamin Shackleton M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:08.62 3 Ht 1
6 29 Toby Del-Grande M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:09.80 3 Ht 2
7 151 William Howard M11 SELBY STRIDERS 2:12.45 4 Ht 2
8 33 Cole McAndrew M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:12.72 4 Ht 1
9 232 Ben Arnold M11 PONTEFRACT AC 2:18.08 5 Ht 1
10 172 Joseph Lunn M11 PONTEFRACT AC 2:18.81 5 Ht 2
11 259 Jacob Render M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:19.96 6 Ht 2
12 128 Daniel Smith M11 CLEETHORPES & DISTRICT 2:26.56 6 Ht 1
13 133 Harrison Veitch M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:32.36 7 Ht 2
14 203 Oliver Bostwick M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:33.37 8 Ht 2
15 69 Danny Kerins M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:33.93 7 Ht 1
16 78 James Baxter M11 SKYRAC AC 2:39.81 8 Ht 1
17 210 William Thomas-Kovacs M11 WAKEFIELD DIST. H. 2:41.36 9 Ht 1
U11 Boys - Long Jump
1 43 Brandon Weeks M11 BARNSLEY AC 3.82
2 222 Oliver Pickles M11 BARNSLEY AC 3.74
3 246 Reuben St.Ange M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.59
4 183 Seymour Elliott M11 CITY OF YORK 3.57
5 181 Ben Nutter M11 BARNSLEY AC 3.46
6 35 William Reid M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.34
7 106 Ben Smith M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.25
8 172 Joseph Lunn M11 PONTEFRACT AC 3.10
9 120 James Bell M11 SPENBOROUGH AC 3.10
10 128 Daniel Smith M11 CLEETHORPES & DISTRICT 3.04
11 11 Benjamin Shackleton M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.02
12 126 Jack Goodwin M11 BARNSLEY AC 2.93
13 193 Jonah Beck M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.91
14 232 Ben Arnold M11 PONTEFRACT AC 2.88
15 151 William Howard M11 SELBY STRIDERS 2.84
16 210 William Thomas-Kovacs M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.78
17 214 Mason Pajor M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.69
18 33 Cole McAndrew M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.55
19 69 Danny Kerins M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.54
20 203 Oliver Bostwick M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.40
21 78 James Baxter M11 SKYRAC AC 2.40
U11 Boys - Shot 2.72Kg
1 120 James Bell M11 SPENBOROUGH AC 5.20
2 176 Harrison Carter M11 PONTEFRACT AC 4.79
3 133 Harrison Veitch M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.99
4 214 Mason Pajor M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.72
5 232 Ben Arnold M11 PONTEFRACT AC 3.55
6 69 Danny Kerins M11 WAKEFIELD DIST. H. 3.33
7 126 Jack Goodwin M11 BARNSLEY AC 3.30
8 194 Ellis Walker M11 WAKEFIELD DIST. H. 2.96
U13 Boys - 100 Metres
1 245 Isaac St.Ange M13 WAKEFIELD DIST. H. 14.00 Gr 4
2 81 Alfie Edwards M13 WAKEFIELD DIST. H. 14.04
3 57 Luke Bannister M13 WAKEFIELD DIST. H. 14.68
4 166 Dominic Brennan M13 BARNSLEY AC 14.71
5 268 Louie Black M13 WAKEFIELD DIST. H. 14.78
6 258 Owen Phillips M13 WAKEFIELD DIST. H. 15.07
U13 Boys - 200 Metres
1 234 Tiger Steel M13 LONGWOOD HARRIERS 26.04 Gr 1
2 235 Leo Jones M13 WAKEFIELD DIST. H. 29.81
3 166 Dominic Brennan M13 BARNSLEY AC 29.95
4 15 Jack Stanway M13 LEEDS CITY AC 30.17
U13 Boys - 800 Metres
1 53 Callum Collins M13 SHEFFIELD & DEARNE AC 2:27.27 Gr 3
2 234 Tiger Steel M13 LONGWOOD HARRIERS 2:31.55 Gr 4
3 57 Luke Bannister M13 WAKEFIELD DIST. H. 2:48.42
4 204 Jacob Pow M13 LEEDS CITY AC 2:50.11
5 235 Leo Jones M13 WAKEFIELD DIST. H. 2:54.75
6 233 Logan Askham M13 PONTEFRACT AC 2:55.41
7 202 Alexander Bostwick M13 WAKEFIELD DIST. H. 3:18.12
U13 Boys - High Jump
1 81 Alfie Edwards M13 WAKEFIELD DIST. H. 1.35 Gr 3
2 15 Jack Stanway M13 LEEDS CITY AC 1.30 Gr 4
3 233 Logan Askham M13 PONTEFRACT AC 1.20
4 202 Alexander Bostwick M13 WAKEFIELD DIST. H. 1.10
U13 Boys - Long Jump
1 81 Alfie Edwards M13 WAKEFIELD DIST. H. 4.33 Gr 4
2 235 Leo Jones M13 WAKEFIELD DIST. H. 3.73
3 166 Dominic Brennan M13 BARNSLEY AC 3.60
4 57 Luke Bannister M13 WAKEFIELD DIST. H. 3.18
U13 Boys - Shot 3.25Kg
1 123 Oman Rashid M13 BINGLEY HARRIERS 9.61 Gr 1
2 267 Michael Flood M13 WAKEFIELD DIST. H. 7.58 Gr 4
3 93 Joshua Butler M13 BINGLEY HARRIERS 6.69
4 233 Logan Askham M13 PONTEFRACT AC 5.13
5 202 Alexander Bostwick M13 WAKEFIELD DIST. H. 4.45
U15 Boys - 100 Metres
1 200 Daniel Cartwright M15 TAMWORTH AC 11.65 Gr 1
2 66 Maciek Filicha M15 LEEDS CITY AC 12.01 Gr 3
3 150 Liam Verelst M15 LEEDS CITY AC 12.56
4 260 Harvey Thorpe M15 WAKEFIELD DIST. H. 12.79
5 129 Nathan Smith M15 CLEETHORPES & DISTRICT 14.67
6 175 Jack Kinnear M15 PONTEFRACT AC 16.23
U15 Boys - 200 Metres
1 200 Daniel Cartwright M15 TAMWORTH AC 23.61 1 Ht 2 Gr 1
2 66 Maciek Filicha M15 LEEDS CITY AC 24.91 2 Ht 2 Gr 4
3 4 Thomas Wood M15 WAKEFIELD DIST. H. 25.49 1 Ht 1 Gr 4
4 266 Richard Flood M15 WAKEFIELD DIST. H. 25.60 2 Ht 1 Gr 4
5 150 Liam Verelst M15 LEEDS CITY AC 25.82 3 Ht 2
6 260 Harvey Thorpe M15 WAKEFIELD DIST. H. 26.19 3 Ht 1
7 100 George Lowrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 27.56 4 Ht 1
8 49 Callum Gaunt M15 WAKEFIELD DIST. H. 30.05 5 Ht 1
9 154 Max Balfour M15 SELBY STRIDERS 31.66 4 Ht 2
10 175 Jack Kinnear M15 PONTEFRACT AC 31.87 5 Ht 2
U15 Boys - 800 Metres
1 182 Scott Nutter M15 BARNSLEY AC 2:16.53 Gr 4
2 138 Bailey Mann M15 WAKEFIELD DIST. H. 2:29.19
3 49 Callum Gaunt M15 WAKEFIELD DIST. H. 2:30.39
4 100 George Lowrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 2:32.01
5 154 Max Balfour M15 SELBY STRIDERS 2:59.34
U15 Boys - High Jump
1 47 Aran Thomas M15 WAKEFIELD DIST. H. 1.55 Gr 4
2 91 Jordon Guthrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 1.55 Gr 4
3 13 James Simms M15 WAKEFIELD DIST. H. 1.50
4 138 Bailey Mann M15 WAKEFIELD DIST. H. 1.45
5 150 Liam Verelst M15 LEEDS CITY AC 1.40
U15 Boys - Long Jump
1 47 Aran Thomas M15 WAKEFIELD DIST. H. 5.29 Gr 4
2 266 Richard Flood M15 WAKEFIELD DIST. H. 5.05 Gr 4
3 13 James Simms M15 WAKEFIELD DIST. H. 4.74
4 100 George Lowrie M15 WAKEFIELD DIST. H. 4.41
5 129 Nathan Smith M15 CLEETHORPES & DISTRICT 4.30
6 125 Ethan Hunt M15 BINGLEY HARRIERS 3.60
7 175 Jack Kinnear M15 PONTEFRACT AC 3.48
8 248 Tgons Lipsics M15 WAKEFIELD DIST. H. 3.22
9 154 Max Balfour M15 SELBY STRIDERS 3.05
U15 Boys - Shot 4Kg
1 47 Aran Thomas M15 WAKEFIELD DIST. H. 12.03 Gr 2
2 260 Harvey Thorpe M15 WAKEFIELD DIST. H. 8.35
3 129 Nathan Smith M15 CLEETHORPES & DISTRICT 8.31
U17 Men - 100 Metres
1 30 Morgan Jasiok M17 WAKEFIELD DIST. H. 11.98
2 137 Samuel Mitchell M17 WAKEFIELD DIST. H. 12.23
U17 Men - 200 Metres
1 30 Morgan Jasiok M17 WAKEFIELD DIST. H. 24.27
2 137 Samuel Mitchell M17 WAKEFIELD DIST. H. 24.52
U17 Men - 400 Metres
1 141 Callum Orange M17 LEEDS CITY AC 54.44
2 256 Miles Sizer M17 WAKEFIELD DIST. H. 55.60
3 105 Charles Lea M17 WAKEFIELD DIST. H. 59.60
U17 Men - 800 Metres
1 54 Mark Bostock M17 WAKEFIELD DIST. H. 2:06.01 Gr 4
2 105 Charles Lea M17 WAKEFIELD DIST. H. 2:16.56
3 80 Alex Wyke-Ulliott M17 LEEDS CITY AC 2:20.80
4 209 Oliver Mallinson M17 WAKEFIELD DIST. H. 2:24.96
U17 Men - 1500 Metres
1 54 Mark Bostock M17 WAKEFIELD DIST. H. 4:32.06
2 89 Matthew Hill M17 WAKEFIELD DIST. H. 5:06.16
U17 Men - 3000 Metres
1 61 Samuel Roberts M15 SHEFFIELD & DEARNE AC 09:59.85 Gr 4
2 215 Liam Grosse M17 WAKEFIELD DIST. H. 10:27.97
3 89 Matthew Hill M17 WAKEFIELD DIST. H. 10:43.28
U17 Men - High Jump
1 215 Liam Grosse M17 WAKEFIELD DIST. H. 1.45
U17 Men - Long Jump
1 141 Callum Orange M17 LEEDS CITY AC 6.61 Gr 1
U17 Men - Discus 1.5Kg
1 94 Thomas Butler M17 BINGLEY HARRIERS 23.18
2 89 Matthew Hill M17 WAKEFIELD DIST. H. 15.68
U17 Men - Javelin 700g
1 94 Thomas Butler M17 BINGLEY HARRIERS 39.56 Gr 4
U20 Men - 100 Metres
1 98 Alfie West M20 WAKEFIELD DIST. H. 11.36
2 229 Bernell Bennett M20 LEEDS CITY AC 11.66
3 135 Ross Page M20 WAKEFIELD DIST. H. 11.80
U20 Men - 200 Metres
1 98 Alfie West M20 WAKEFIELD DIST. H. 22.90
2 135 Ross Page M20 WAKEFIELD DIST. H. 23.55
3 229 Bernell Bennett M20 LEEDS CITY AC 23.85
U20 Men - 800 Metres
1 142 Christopher Gillott M20 BARNSLEY AC 2:14.42
U20 Men - 1500 Metres
1 227 James Lonsdale M20 WORKSOP HARRIERS 4:37.82
2 2 Oliver Ingham M20 DENBY DALE TRAVELLERS 4:52.69
U20 Men - 3000 Metres
1 219 Matthew Harrison M20 LEEDS CITY AC 11:48.22
U20 Men - High Jump
1 265 Bobby Jukes M20 WAKEFIELD DIST. H. 1.75
U20 Men - Discus 1.75Kg
1 46 James Tate M20 SKYRAC AC 39.11 Gr 3
2 177 William Carter M20 PONTEFRACT AC 28.66
U20 Men - Hammer 6Kg
1 95 Daniel Nixon M20 MIDDLESBOROUGH AC 55.08 Gr 2
U20 Men - Javelin 800g
1 95 Daniel Nixon M20 MIDDLESBOROUGH AC 48.12 Gr 3
2 269 Eddie Hinchliffe M20 HOLMFIRTH HARRIERS 42.14
3 219 Matthew Harrison M20 LEEDS CITY AC 8.59
U20 Men - Shot 6Kg
1 95 Daniel Nixon M20 MIDDLESBOROUGH AC 10.85
2 177 William Carter M20 PONTEFRACT AC 10.66
3 46 James Tate M20 SKYRAC AC 9.93
Senior Men - 100 Metres
1 92 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 11.92
2 6 Benjamin Mitchell M WAKEFIELD DIST. H. 11.95
3 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 11.96
4 118 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 12.14
Senior Men - 200 Metres
1 6 Benjamin Mitchell M WAKEFIELD DIST. H. 24.17
2 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 24.69
3 195 Ian Bellamy M DONCASTER AC 25.31
4 199 Peter Hickey M55 NORTHERN VETS 26.00
5 103 Andrew Cartwright M40 WAKEFIELD DIST. H. 26.25
Senior Men - 400 Metres
1 225 Lawrence Baird M35 TRAFFORD AC 51.07 1 Ht 2
2 205 William Lander M HOLMFIRTH HARRIERS 51.09 2 Ht 2
3 1 Mark Cage M CITY OF YORK 54.39 3 Ht 2
4 103 Andrew Cartwright M40 WAKEFIELD DIST. H. 56.35 4 Ht 2
5 195 Ian Bellamy M DONCASTER AC 57.18 5 Ht 2
6 148 Rod Scholes M70 BARNSLEY AC 71.22 1 Ht 1
Senior Men - 800 Metres
1 242 Abinizer Markos M LEEDS CITY AC 2:05.26 1 Ht 2
2 103 Andrew Cartwright M40 WAKEFIELD DIST. H. 2:06.07 2 Ht 2
3 148 Rod Scholes M70 BARNSLEY AC 2:47.31 1 Ht 1
Senior Men - 3000 Metres
1 185 Simon Bolland M SPENBOROUGH AC 09:54.94
2 18 Chris Rippon M50 WAKEFIELD DIST. H. 10:52.78
3 86 David Brooke M40 WAKEFIELD DIST. H. 11:32.40
Senior Men - High Jump
1 226 Alexandre Cranix M SHEFFIELD & DEARNE AC 1.90 Gr 3
2 240 Wanangwa Mkandawire M35 LEEDS CITY AC 1.90 Gr 3
3 173 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 1.75
4 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 1.60
Senior Men - Long Jump
1 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 5.67
2 173 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 5.34
3 92 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 5.26
4 118 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 5.05
Senior Men - Discus 2Kg
1 173 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 29.33
2 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 26.15
3 178 Jonathan Sewell M50 CITY OF YORK 24.65
Senior Men - Hammer 7.26Kg
1 74 Anthony Swain M40 WAKEFIELD DIST. H. 43.20 Gr 3
2 173 Steve Linsell M50 LEEDS CITY AC 29.28
Senior Men - Javelin 800g
1 131 Mark Lindsay M WAKEFIELD DIST. H. 44.58
2 178 Jonathan Sewell M50 CITY OF YORK 28.62
3 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 26.96
4 92 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 23.35
5 118 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 19.33
Senior Men - Shot 7.26Kg
1 238 James Shaw M WAKEFIELD DIST. H. 9.69
2 178 Jonathan Sewell M50 CITY OF YORK 8.94
3 92 Stephen Thorpe M40 WAKEFIELD DIST. H. 7.64
4 118 Richard Higson-Blythe M40 WAKEFIELD DIST. H. 7.57
Junior/Senior Men - 400m Hurdles
1 1 Mark Cage M CITY OF YORK 60.60
2 219 Matthew Harrison M20 LEEDS CITY AC 67.41
3 177 William Carter M20 PONTEFRACT AC 67.50