YORKSHIRE ROAD RELAYS - DON VALLEY 18/09/04
Under 17 Women
1 Hallamshire A 2 Rotherham Hallamshire B
2 A Firth 12.33 3 V France 12.49 4 N Cauldwell 13.19
2 A Wilks 12.25 3 L Clarke 13.02 4 J Tanker 14.05
1 A Newton 12.50 2 L Waddington 12.16 3 R Gregory 14.44
1 R Wilks 12.57 2 S Barnes 13.05
50.45 51.12
Leeds City
1 L Young 12.09
1 S Davies 11.42
Fastest Overall Fastest in Leg 1
1 S Davies (Leeds City) 11.42 1 L Young (Leeds City) 12.09
2 L Young (Leeds City) 12.09 2 A Firth (Hallamshire A) 12.33
3 L Waddington (Rotherham) 12.16 3 V France (Rotherham) 12.49
4 A Wilks (Hallamshire A) 12.25 4 N Cauldwell (Hallamshire B) 13.19
5 A Firth (Hallamshire A) 12.33
6 V France (Rotherham) 12.49 Fastest in Leg 2 11.42
7 A Newton (Hallamshire A) 12.50 1 S Davies (Leeds City) 11.42
8 R Wilks (Hallamshire A) 12.57 2 A Wilks (Hallamshire A) 12.25
9 L Clarke (Rotherham) 13.02 3 L Clarke (Rotherham) 13.02
10 S Barnes (Rotherham) 13.05 4 J Tanker (Hallamshire B) 14.05
Fastest in Leg 3
1 L Waddington (Rotherham) 12.16
2 A Newton (Hallamshire A) 12.50
3 R Gregory (Hallamshire B) 14.44
Fastest in Leg 4
1 R Wilks (Hallamshire A) 12.57
2 S Barnes (Rotherham) 13.05
Under 17 Men
1 Wakefield 2 Leeds City A Barnsley
1 N Elliott 10.06 3 A Davy 10.49 2 C Chapman 10.45
1 P Rice 10.59 2 J Lavin 11.30 3 S Chaplin 12.41
1 J Rice 11.12 2 J Harman 10.41 3 J Cookson 11.47
1 C Price 10.19 2 O Ziff 11.34
42.36 44.34
Fastest Overall Fastest in Leg 1
1 N Elliott (Wakefield) 10.06 1 N Elliott (Wakefield) 10.06
2 C Price (Wakefield) 10.19 2 C Chapman (Barnsley) 10.45
3 J Harman (Leeds City A) 10.41 3 A Davy (Leeds City A) 10.49
4 C Chapman (Barnsley) 10.45
5 A Davy (Leeds City A) 10.49 Fastest in Leg 2
6 P Rice (Wakefield) 10.59 1 P Rice (Wakefield) 10.59
7 J Rice (Wakefield) 11.12 2 J Lavin (Leeds City A) 11.30
8 J Lavin (Leeds City A) 11.30 3 S Chaplin (Barnsley) 12.41
8 O Ziff (Leeds City A) 11.34
10 J Cookson (Barnsley) 11.47 Fastest in Leg 3
1 J Harman (Leeds City A) 10.41
2 J Rice (Wakefield) 11.12
3 J Cookson (Barnsley) 11.47
Fastest in Leg 4
1 C Price (Wakefield) 10.19
2 O Ziff (Leeds City A) 11.34
Junior/Senior Women
1 Wakefield A 2 Hallamshire A 3 Bingley A
7 E Mannion 12.16 4 J Seymour 11.51 5 S Cariss 12.09
5 C Snelgrove 11.18 2 C Patton 11.01 3 L Mawer 11.02
1 J O'Mara 10.57 3 J Whitehead 12.06 2 S Beconsall 11.42
1 P Thackray 11.29 2 N Squires 12.15 3 B Weight 13.04
46.00 47.13 47.57
4 Rotherham 5 Holmfirth A 6 Keighley & Craven A
1 J Blizard 10.53 3 K Farquhar 11.48 6 L Tomes 12.14
1 H Garrison 11.58 4 E Spencer 11.43 6 H Glover 12.08
4 V Hindley 12.26 5 L Kemp 12.43 6 D Spurr 12.48
4 P Fisher 13.08 5 R Mellor 12.19 6 T Woffenden 12.21
48.25 48.33 49.31
7 Horsforth 8 Hallamshire B 9 Barnsley A
12 S Blackburn 13.12 8 L Atchison 12.39 10 A Harrison 13.04
7 H Sly 11.44 8 E Roper 12.32 11 K Rushforth 13.24
8 K Frost 13.27 7 J Chambers 12.51 9 J Wakeman 13.01
7 M Hart 12.11 8 K Macfarlane 13.25 9 L Westlake 13.27
50.34 51.27 52.56
10 Bingley B 11 Holmfirth B 12 Spenborough A
16 M Stevens 14.48 11 H Petitt 13.07 15 S Mulhall 14.15
15 C Hey 14.17 10 L Griffiths 12.46 12 J Patchett 13.08
12 A Marks 12.49 10 J Pierson 14.46 11 C Byrne 14.23
10 M Clarke 12.55 11 A Dewhirst 15.57 12 S Milthorpe 15.04
54.49 56.36 56.50
13 Barnsley B 14 Longwood 15 Spenborough B
14 M Harrison 13.52 13 B Walsh 13.49 17 J Carter 15.58
13 C Morell 14.28 14 K Mitchell 14.47 16 M Simpson 20.00
13 J Lee 14.43 14 S Pickersgill 15.26 15 A Pearson 17.36
13 H Jones 15.00 14 L Norgate 17.07 15 S Bolland 24.05
58.03 61.09 77.39
Leeds City Wakefield B
2 A Gostling 11.31 9 A Butler 12.57
9 J Kerry 12.28
Fastest Overall Fastest in Leg 1
1 J Blizard (Rotherham) 10.53 1 J Blizard (Rotherham) 10.53
2 J O'Mara (Wakefield A) 10.57 2 A Gostling (Leeds City) 11.31
3 C Patton (Hallamshire A) 11.01 3 K Farquhar (Holmfirth A) 11.48
4 L Mawer (Bingley A) 11.02 4 J Seymour (Hallamshire A) 11.51
5 C Snelgrove (Wakefield A) 11.18 5 S Cariss (Bingley A) 12.09
6 P Thackray (Wakefield A) 11.29 6 L Tomes (Keighley & Craven A) 12.14
7 A Gostling (Leeds City) 11.31 7 E Mannion (Wakefield A) 12.16
8 S Beconsall (Bingley A) 11.42 8 L Atchison (Hallamshire B) 12.39
9 E Spencer (Holmfirth A) 11.43 9 A Butler (Wakefield B) 12.57
10 H Sly (Horsforth) 11.44 10 A Harrison (Barnsley A) 13.04
Fastest in Leg 2 Fastest in Leg 3
1 C Patton (Hallamshire A) 11.01 1 J O'Mara (Wakefield A) 10.57
2 L Mawer (Bingley A) 11.02 2 S Beconsall (Bingley A) 11.42
3 C Snelgrove (Wakefield A) 11.18 3 J Whitehead (Hallamshire A) 12.06
4 E Spencer (Holmfirth A) 11.43 4 V Hindley (Rotherham) 12.26
5 H Sly (Horsforth) 11.44 5 L Kemp (Holmfirth A) 12.43
6 H Garrison (Rotherham) 11.58 6 D Spurr (Keighley & Craven A) 12.48
7 H Glover (Keighley & Craven A) 12.08 7 A Marks (Bingley B) 12.49
8 J Kerry (Wakefield B) 12.28 8 J Chambers (Hallamshire B) 12.51
9 E Roper (Hallamshire B) 12.32 9 J Wakeman (Barnsley A) 13.01
10 L Griffiths (Holmfirth B) 12.46 10 K Frost (Horsforth) 13.27
Fastest in Leg 4
1 P Thackray (Wakefield A) 11.29
2 M Hart (Horsforth) 12.11
3 N Squires (Hallamshire A) 12.15
4 R Mellor (Holmfirth A) 12.19
5 T Woffenden (Keighley & Craven A) 12.21
6 M Clarke (Bingley B) 12.55
7 B Weight (Bingley A) 13.04
8 P Fisher (Rotherham) 13.08
9 K Macfarlane (Hallamshire B) 13.25
10 L Westlake (Barnsley A) 13.27
Junior/Senior Men
1 Rotherham A 2 Bingley A 3 Hallamshire A
4 J Gavelle 20.47 1 I Holmes 19.44 5 A White 21.20
3 P Hoole 20.41 1 A Johnson 21.07 4 P Whitelam 20.21
2 J Thewlis 19.58 1 J Cordingley 20.13 3 J Heap 20.16
3 R Harris 20.26 2 A Peace 20.39 4 G Keight 21.04
1 A Aked 19.59 2 R Daly 21.34 3 A Thake 20.18
1 R Watkinson 20.04 2 S MacDonald 21.07 3 S Marsden 21.26
121.55 124.24 124.45
4 Holmfirth A 5 Leeds City A 6 Hallamshire B
3 M Pierson 20.27 2 M Barrett 20.22 11 D Nolan 21.42
5 R Spencer 22.01 2 D MacQuarrie 20.54 7 R Baker 21.22
4 M Buckingham 19.30 6 T Midgley 21.29 10 S Whitelam 22.25
1 D Watson 19.39 5 M Gostling 20.29 8 G Turner 21.45
4 R South 22.11 5 S Cotter 22.18 8 D Whitaker 23.00
4 M Dewhirst 21.04 5 P Steel 21.49 6 K Standrin 21.00
124.52 127.21 131.14
7 York Acorn A 8 Otley A 9 Keighley & Craven A
10 A Burt 21.39 6 N Cayton 21.22 9 A Jones 21.33
13 M Raynes 22.48 6 A Robertshaw 21.10 8 W Smith 21.59
9 A Hilton 20.47 5 I Fisher 19.38 8 C Loftus 21.29
7 H Cave 21.23 6 J Mawson 21.22 10 L Spencer 23.20
7 A Neesom 22.17 6 H Jeffrey 24.06 9 D Scholes 22.29
7 S Simpson 22.26 8 M Jeffrey 25.08 9 L Helliwell 22.10
131.20 132.46 133.00
10 Rotherham B 11 Barnsley A 12 Wakefield
17 P Shaw 22.34 7 J Broom 21.28 8 C Hepenstall 21.30
12 M Ruddleston 21.21 10 P Pickup 22.14 9 S Tibbs 22.11
11 T Eastwood 23.49 7 J Boxall 21.02 12 S Faulkner 24.35
11 P Neal 22.41 9 P Goodall 23.19 12 M Dodsworth 23.31
11 P Mirrlees 21.25 10 J Chisholm 23.32 12 T White 23.38
10 C Beighton 22.43 11 R Hart 24.15 12 P Young 24.56
134.33 135.50 140.21
13 City of Sheffield A 14 Spenborough A 15 Horsforth
13 M Levery 22.02 15 D Lane 22.24 20 R Sunley 23.53
15 K Dowling 23.09 16 K Bentley 23.09 21 B Elliss 24.53
14 N Kent 24.46 13 J Hornby 22.43 17 T Hazel 25.12
15 L Morton 26.24 13 D Stewart 23.54 16 M Pounder 23.09
14 S Cordle 24.51 13 R Hopley 24.58 16 A Teamby 24.27
13 D Newbould 21.01 14 F Reddington 25.45 15 P Shaw 25.23
142.13 142.53 146.57
16 Keighley & Craven B 17 Holmfirth B 18 Longwood
23 P Crabtree 24.15 16 G Graham 22.26 22 I Mitchell 24.12
20 J Butler 23.05 17 R Griffiths 23.42 23 R Walsh 31.10
16 P McDermot 23.49 15 R Harbisher 24.14 19 T Wright 22.46
14 J Dennis 24.43 17 R Thompson 28.51 19 J Scholes 25.06
15 R Taylor 25.31 17 J Philpott 24.10 19 D Hinchliffe 25.49
16 J Callaghan 26.49 17 M Pennington 25.01 18 N Watson 21.18
148.12 148.24 150.21
19 Barnsley B Hallamshire C Bingley B
24 D Cooper 24.36 12 J Cox 21.50 14 S Clegg 22.08
22 M Casey 25.21 11 P Young 22.04 14 L Johnson 22.32
18 M Croft 25.17
18 P Cunliffe 26.50
18 M Hurrell 25.05 York Acorn B Spenborough B
19 A Waters 25.42 18 D Isherwood 22.49 19 M Carter 23.36
152.51 18 J Barnes 23.37
Leeds City B
21 A Whitley 23.55
19 R Plummer 23.19
Fastest Overall Fastest in Leg 1
1 M Buckingham (Holmfirth A) 19.30 1 I Holmes (Bingley A) 19.44
2 I Fisher (Otley A) 19.38 2 M Barrett (Leeds City A) 20.22
3 D Watson (Holmfirth A) 19.39 3 M Pierson (Holmfirth A) 20.27
4 I Holmes (Bingley A) 19.44 4 J Gavelle (Rotherham A) 20.47
5 J Thewlis (Rotherham A) 19.58 5 A White (Hallamshire A) 21.20
6 A Aked (Rotherham A) 19.59 6 N Cayton (Otley A) 21.22
7 R Watkinson (Rotherham A) 20.04 7 J Broom (Barnsley A) 21.28
8 J Cordingley (Bingley A) 20.13 8 C Hepenstall (Wakefield) 21.30
9 J Heap (Hallamshire A) 20.16 9 A Jones (Keighley & Craven A) 21.33
10 A Thake (Hallamshire A) 20.18 10 A Burt (York Acorn A) 21.39
Fastest in Leg 2 Fastest in Leg 3
1 P Whitelam (Hallamshire A) 20.21 1 M Buckingham (Holmfirth A) 19.30
2 P Hoole (Rotherham A) 20.41 2 I Fisher (Otley A) 19.38
3 D MacQuarrie (Leeds City A) 20.54 3 J Thewlis (Rotherham A) 19.58
4 A Johnson (Bingley A) 21.07 4 J Cordingley (Bingley A) 20.13
5 A Robertshaw (Otley A) 21.10 5 J Heap (Hallamshire A) 20.16
6 M Ruddleston (Rotherham B) 21.21 6 A Hilton (York Acorn A) 20.47
7 R Baker (Hallamshire B) 21.22 7 J Boxall (Barnsley A) 21.02
8 W Smith (Keighley & Craven A) 21.59 8 C Loftus (Keighley & Craven A) 21.29
9 R Spencer (Holmfirth A) 22.01 9 T Midgley (Leeds City A) 21.29
10 P Young (Hallamshire C) 22.04 10 S Whitelam (Hallamshire B) 22.25
Fastest in Leg 4 Fastest in Leg 5
1 D Watson (Holmfirth A) 19.39 1 A Aked (Rotherham A) 19.59
2 R Harris (Rotherham A) 20.26 2 A Thake (Hallamshire A) 20.18
3 M Gostling (Leeds City A) 20.29 3 P Mirrlees (Rotherham B) 21.25
4 A Peace (Bingley A) 20.39 4 R Daly (Bingley A) 21.34
5 G Keight (Hallamshire A) 21.04 5 R South (Holmfirth A) 22.11
6 J Mawson (Otley A) 21.22 6 A Neesom (York Acorn A) 22.17
7 H Cave (York Acorn A) 21.23 7 S Cotter (Leeds City A) 22.18
8 G Turner (Hallamshire B) 21.45 8 D Scholes (Keighley & Craven A) 22.29
9 P Neal (Rotherham B) 22.41 9 D Whitaker (Hallamshire B) 23.00
10 M Pounder (Horsforth) 23.09 10 J Chisholm (Barnsley A) 23.32
Fastest in Leg 6
1 R Watkinson (Rotherham A) 20.04
2 K Standrin (Hallamshire B) 21.00
3 D Newbould (City of Sheffield A) 21.01
4 M Dewhirst (Holmfirth A) 21.04
5 S MacDonald (Bingley A) 21.07
6 N Watson (Longwood) 21.18
7 S Marsden (Hallamshire A) 21.26
8 P Steel (Leeds City A) 21.49
9 L Helliwell (Keighley & Craven A) 22.10
10 S Simpson (York Acorn A) 22.26
Program for Results G. S. Brock 2002